Kapat


Samsun İl Müftüsü Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, “chat”in (internet üzerinden sohbet) caiz olmadığını söyledi. İşte müftünün bunun için sunduğu gerekçe.

Samsun İl Müftüsü Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, son dönemde artan boşanmaların en önemli nedenlerinden biri olarak gördüğü “chat”in caiz olmadığını söyledi.

DİNEN CAİZ DEĞİLDİR

Sabah Gazetesi’nin haberine göre son yıllarda özellikle din görevlileri arasında boşanmaların arttığını ifade eden Öztürk şunları söyledi:

“Günümüzde eşler birbirlerini chat’leşme yoluyla aldatıyor. Sohbetle başlayıp buluşmaya dönüşen chat’leşmeler dinen caiz değildir. Eşlerin boşanma sebeplerinin başında bu yolla aldatma geliyor. Bunları, yaptığımız araştırmalar ve bize gelen bu yöndeki şikâyetlerden belirledik.”

BOŞANMALARA NEDEN OLUYOR

Kadın veya erkeğin çevresinde hiç evlenmemiş ya da boşanmış kişilerin bulunmasının da boşanmalara neden olduğunu kaydeden Müftü Öztürk, “Bu durum daha çok kadınlar arasında görülüyor. Hiç evlenmemiş ya da kocasından boşanmış kadınlar, evli kadınlarla yaptıkları sohbetlerde çok etkili olabiliyor.” dedi.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz