Kapat


TFF, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, ile ilgili yaptığı duyuruda İspanya’nın AS Gazetesi’nde yer alan açıklamaları yalanladı. Cüneyt Çakır’ın babası Serdar Çakır da, kurallar gereği hiçbir gazeteci veya basın kuruluşuna röportaj vermediklerini açıkladı.

Bugün İspanyol AS Gazetesi‘nde yer alan ve çeşitli uluslararası haber ajansları tarafında da dünyaya servis edilen haberlere TFF’den yalanlama gecikmedi. TFF’nin konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:

“FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır‘ın UEFA şampiyonlar ligi’nde yönettiği Manchester United-Real Madrid maçından sonra bazı sosyal paylaşım sitelerinde ve yabancı medyada, Çakır ile röportaj yapıldığı iddialarına ve ölüm tehditleri aldığına ilişkin haberlere yer verildiği görülmektedir. Hakemimiz Cüneyt Çakır, kurallar gereği hiçbir gazeteci veya basın kuruluşuna röportaj vermediği gibi, facebook, twitter vb. sosyal paylaşım sitesi hesabı da bulunmamaktadır. Her türlü yasal haklarımız saklı kalmak suretiyle, kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (Hürriyet)

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz