Kapat


Samsun’un Vezirköprü İlçesi’ne bağlı bir köyde, 50 yaşındaki V.M., iddiaya göre, 55 yaşındaki eşi H.M.’yi tekme tokat dövüp, penseyle 3 dişini de söktü. Eşinden korktuğu için hastanede “İnek tepti” diyen kadın, ilk evliliğinden olan oğluna olayı anlatınca V.M., gözaltına alındı.

Olay, Vezirköprü’nün Darıçayalanı Köyü’nde 10 gün önce meydana geldi.

İddiaya göre, 21 yıllık eşi H.M.’ye sürekli şiddet uygulayan V.M., son tartışmada kadını tekme Tokat dövdükten sonra pense ile ön alttaki üç dişini söktü. Kanlar içerisinde kalan H.M., Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Muayenede, kadının vücudunun çeşitli yerlerinde morluklara ve darbeye bağlı yara izlerine de rastlandı. Burada olayın nasıl olduğunu soran doktorlara “İnek tepti” diyen kadın, Ankara’da çalışan ve ilk eşinden olan oğlu H.D.’yi arayarak olayı anlattı. Bunun üzerine ilçeye gelen H.D., annesinin durumunu görünce Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayetçi oldu.

Savcıya ifade veren H.M., eşinin kendisini dövdüğünü ve dişlerini de penseyle çektiğini ileri sürerek, “Beni tekme Tokat dövdü. Daha önce de beni hep döverdi. ‘Kimseye söyleme seni öldürürüm’ diyordu. 2 yıl önce de odunla vurarak kolumu kırdı. Soran olursa ‘İnek tepti dersin’ derdi. Kimse görmesin diye evden dışarı çıkmadım. Beni sürekli döverek, ‘Seni öldürürüm’ diye tehdit etti. Korkumdan kimselere durumumu anlatamadım. Penseyle dişlerimi söktü” diye konuştu.

Jandarma tarafından gözaltına alınan V.M., iddiaları yalanlayarak, “Dövmedim, elimle itekledim yere düştü” dedi. Şüpheli, sorgusunun ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Eşinden şikayetçi olan H.M. ise, isteği üzerine oğlu H.D.’ye teslim edildi.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz