Kapat


images

Genelkurmay Baskanligınin resmi internet sitesinde gunluk faal calismalara yer verildi. Buna göre, Hava Kuvvetleri Komutanliğinin açiklamalarina gore on F-16, dört F-4E/2020 ve iki RF-4 uçagiyla Ege Denizi’nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu gerçekleştirildi ve altı F-16 uçagıyla Türkiye-Suriye hudut bölgesinde hava muharebe devriye görevi yapıldı.
Yunanistan’ın Skiros meydanindan kalkan ve bu ülkeye ait iki F-16 uçağı tarafindan, Ege’nin uluslararası hava sahasinda eğitim ucusu icra eden dört F-4E/2020 ucagina, saat 14.53′te Sakız Adasi’nin güneyinde, 13 bin feet irtifada, 10-12 deniz mili geriden 7 dakika süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.
Deniz Kuvvetleri Komutanliginca dün bir deniz karakolla Ege’de keşif gozetleme ucusu, iki harp gemisiyle BM ve NATO görevleri, 15 harp gemisiyle milli gorevler icra edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığınca bir uçakla Ege’de karakol gözetleme görevi, iki botla Türkiye-Suriye deniz hududunda sahil güvenlik görevleri gerçekleştirildi.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz