Bu Krep Yazıcıdan Çıktı!

Son dönemin en çok beğenilen ve tartışılan teknoloji ürünlerinden biri olan 3D yazıcılara benzer mantıkla çalışan PancakeBot kahvaltıyı sanata dönüştürüyor.

Norveçli kahvaltı meraklısı baba, kızlarına ilginç krepler yapmaya çalışırken PancakeBot’u icat etmiş.

Miguel Valenzuela krep makinasının LEGO’dan yapılmış ilk versiyonunu 2010’da İnternet’e sunmuştu. Yazıcı o kadar çok ilgi görmüş ki, cihazı geliştirmiş ve sonuçta ortaya şekil şekil krep yapabilen bu krep yazıcısı çıkmış. PancakeBot diğer tüm 3D yazıcılarla aynı mantıkta çalışıyor, tek farkı malzeme olarak krep sıvısı kullanması.
Valenzuela yeni tasarımlı PancakeBot’u şeffaf bir akrilik gövde, elektrik motorları ve Arduino kontrol kartları ile inşa etmiş. Ayrıca krep şeklinin basıldığı yüzey de bir pişirici, böylece krep sıvısı dağımadan hemen pişirme gerçekleşebiliyor. Geriye sadece tasarım programında ilginç krep şekilleri hazırlamak kalıyor.
Kahvaltılarınıza ayrı bir hava katacak PancakeBot’un nasıl çalıştığını gösteren videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 330 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com