Erzurum’da Türk Bayrağının İndirilmesi Protesto Edildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan olaylar sonrasında Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepki gösteren binlerce Erzurumlu, yürüyüş yaparak yaşananları protesto etti.

Erzurum'da Türk Bayrağının İndirilmesi Protesto Edildi

arbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan olaylar sonrasında Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepki gösteren binlerce Erzurumlu, yürüyüş yaparak yaşananları protesto etti. Grup BDP binasının bulunduğu semte doğru yürümek isteyince polis müdahale etti.

Yakutiye Kent Meydanı’nda toplanan binlerce Erzurumlu, Lice’de Türk bayrağının indirilmesini protesto etti. Havuzbaşı Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüp burada saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuyan grup, daha sonra Cumhuriyet Caddesi’ni trafiğe kapatarak BDP’nin bulunduğu Mahallebaşı semtine yürüyüşe geçti. Çevik kuvvet polisleri kalkanlarla set çekerek grubun önünü kesmeye çalıştı. Bu sırada polis ile vatandaşlar arasında zaman zaman arbede yaşandı. Erzurum İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Kırmacı, vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. MHP Erzurum İl Başkanı Kaya, megafonla konuşma yaparak grubun dağılmasını sağladı. – Erzurum

Etiketler:

Bu yazı toplamda 448 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com