Gezi Parkına Annelerden Destek

Taksim Gezi Parkı direnişinin 17’nci gününde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun gezi parkında bulunan direnişçilerin annelerine yönelik ‘çocuklarını alın’ yönündeki açıklaması üzerine yaklaşık 100 anne kol kola meydana girip zincir oluşturarak çocuklarına destek verdi. Gezi parkı’nda toplanan grup, AKM’nin önüne doğru yürüyüşe geçti. “Anneler burada başbakan nerede, her yer taksim her yer direniş” sloganları atan grup bir süre alkış tuttu. Kol kola giren anneler AKM önünde toplanan polislerin önünden geçtikten sonra dağıldılar.

PİYANOSU İLE EYLEME DESTEĞİ BU GECE DE SÜRDÜ

Alman Piyanist Davide Martello piyanosuyla Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı yanında göstericilere ve vatandaşları konser verdi. Yoğun bir izleyici kitlesinin izlediği sanatçı Alman besteci Beethoven’in eserini ve bazı klasik müzikleri seslendirdi. Davide Martello’nun etrafında toplanan eylemciler konser sırasında oldukça keyifli anlar yaşadı.

YATSI EZANINDA KONSERE ARA VERİLDİ

Sanatçının ‘Çav Bella’ isimli şarkıyı çalması heykelin etrafındaki eylemciler tarafından yoğun alkış aldı. Piyano konserine Yatsı ezanı nedeniyle verilen aranın ardından devam ediliyor. Konserde zaman zaman bazı eylemciler de piyano çalıyor

TAKSİM’DE ÖLEN VE YARALANANLAR İÇİN MUM YAKTILAR

Gezi Parkı eylemlerinin 17’nci günü sona ererken, bir grup eylemci ölen ve yaralanlar için mum yakıp yarım saatlik sessiz oturma eylemi yaptı. Gezi Parkı’nın karşısındaki meydanda bir araya gelen yaklaşık 70 kişi, yere mum dizip yaktıktan sonra çevresinde oturdu.

Eylemciler adına konuşma yapan bir kişi, eylemi ölen ve yaralanlar için gerçekleştirdiklerini belirterek, “Eylemimiz herkese açıktır. Tek yapmanız gereken bir mum yakıp, sessiz şekilde protestonuzu gerçekleştirmeniz” dedi. Yaklaşık yarım saat süren sessiz protesto eyleminde, bazı eylemciler, Gezi Parkı eylemleri sırasında ölen ve yaralanan kişilerin fotoğraflarının ve isimlerinin yazılı bulunduğu dövizleri havaya kaldırdı. Çevreden geçen vatandaşların da oturarak destek verdiği eylemin sonunda yaklaşık 5 dakika alkışlı protesto gerçekleştirildi. Protestonun gerçekleştiği sırada Taksim Meydanı’nda Alman Piyanist Davide Martello’nun konserininde sürdüğü görüldü

Etiketler:

Bu yazı toplamda 495 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com