Kilo Almadan Sigarayı Bırakabilirsiniz!

Sigara bırakıldığında metabolizmada ortalama yüzde 15-20 oranında bir yavaşlama olur. Sigaranın bırakıldığı dönemde kilo kontrolü için beslenme düzenlenirken dikkatli olunmalıdır.
Sigarayı bırakırken kilo almamanız için dikkat etmeniz gerekenler;
1.Sağlıklı atıştırmalık analizi yapın. Yeşil sebzeleri sofranıza davet edin, cips, soslu fıstık gibi aşırı yağlı besinlerden uzak kalın. Böylece sigara bırakıldığında sıklıkla karşılaştığımız bir durum olan abur cubur alışkanlığından korunarak, yeşil sebzelerle toksinlerden arınmak için vücudunuza yardım etmiş olursunuz.
2.Havuç +kırmızıturp+elma dilimlerinden oluşan salatadan faydalanın. Havuç, kırmızıturp ve elma hem iyi birer antioksidandır hem de akciğer sağlığına olumlu katkıları vardır.
3.Daha parlak ve elastik bir cilde sahip olmak için doğru tercihler yapın. Her gün 1 kivi, 3-4 dilim ananas tüketmek dolaşımınızı düzenler, toksin atımınızı hızlandırır, bağ dokunuzu kuvvetlendirir.
4.Sigara saatlerinde yeşil çay için. Böylece hem vücudunuz toksinlerden arınacak hem de güçlü bir antioksidan olan yeşil çay sayesinde kilonuzu kontrol etmek kolaylaşacak. Günde 3-5 fincan arası yeşil çay tüketebilirsiniz.
5.Metabolizmadaki yavaşlamayı telafi etmek için haftanın belirli günlerini egzersiz günü olarak belirleyin. Egzersiz sonrası 1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu+ limon suyu karışımı için, yüksek oranda c vitamini alarak toksinlerden arınmaya yardımcı olun.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 335 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com