OMÜ’de gerginlik!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) eylem yapan sol görüşlü öğrenciler ile polis arasında yaşanan gerginlikte 42 kişi gözaltına alındı.

Ülkü Ocakları’nın OMÜ Eğitim Fakültesi önünde stant açmasına tepki gösteren sol görüşlü öğrenciler, toplanarak eylem yapmaya başladı. Fakülte önünde üniversitesinin özel güvenliği ve çevik kuvvet polisi önlem aldı. Polisin ikazlarına rağmen dağılmayan öğrencilere müdahale edildi. Bu sırada öğrenciler Eğitim Fakültesi kantinindeki masa ve sandalyeleri polise attı.

Sınıflara kaçan eylemci öğrencilere polis biber gazı ile müdahale etti. Yaşanan gerginlikte 42 öğrenci gözaltına alınırken, çok sayıda öğrenci de biber gazından etkilendi. Biber gazından etkilenen öğrenciler ambulanslarla Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Fakülte önündeki gerginlik polisin müdahalesinin ardından son buldu. Olaylarda 1 polis memuru ile 1 öğrenci yaralandı.

Gözaltına alınan 42 öğrenci, sağlık raporunun ardından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 396 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com