Suriyeli Askerler ve Sivil Halk Türkiye’ye Siginmaya Devam Ediyor.

290520130850556955245_2

Ülkesindeki olaylardan kacarak Türkiye’ye sıginma talebinde bulunan 133 Suriyeli, aksam saatlerinde Reyhanlı ilcesine bagli Kusakli, Kavalcik ve Bükülmez köyü sinirina geldi.
Cogunlugu kadin ve cocuklardan olusan Suriyeliler Sanliurfa’ya, 2 albay, 1 yüzbaşı, 2 üsteğmen, 3 başçavuş ile ailelerinin de bulundugu 50 Suriyeli Hatay’daki Apaydın kampına gönderildi.
Bu arada, Suriye’nin İdlip kentine bağlı köy ve beldelerinde çıkan çatışmalarda yaralandığı belirtilen ve Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 5 Suriyeli’den biri ise yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hayatını kaybeden Suriyelinin cenazesinin Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi. Bu olayların yanısıra YSK Başkanı Sadi Güven, “Türkiye’de 6 aydan fazla ikamet edenlere “99” ile başlayan T.C. kimlik numaralı kimlikler veriliyor. Bu numaralar seçmen sisteminde elendi ve kesinlikle oy kullanamayacaklar” dedi. Yapilan aciklamaya göre gelecek yerel secimlerde Suriyeli siginmacilar oy kullanamayacak.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 291 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com