Yabancı Birinin Hayatını 20 Gün İzler Misiniz?

Hayatımızda hangi konumda ve şartta olursak olalım çoğu zaman başkalarının hayatına ve yaptıklarına imreniriz.

 Peki 20 gün boyunca başka birinin yaşamanı sanal olsa da deneyimlemek ister misiniz? Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden gelenhaber ile insanların 20 gün boyunca başka birinin yaşamını izlemesi artık mümkün.

“20 Day Stranger” adı verilen uygulama farklı yaşamları deneyimlemek isteyen iki farklı kişiyi eşleştirerek 20 gün boyunca hiç tanımadığı o kişinin neler yaptığını, nereye gittiğini görmesini sağlıyor.
Google Street View ve Foursquare gibi uygulamalardan destek alarak hizmet veren 20 Day Stranger uygulaması karşıda izlediğiniz yaşantının kime ait olduğunu sizinle paylaşmıyor böylece o kişiyi sadece uygulamayı sıkı sıkıya takip ederek tanıyabiliyorsunuz. 20 günün sonunda size 20 gün izlediğiniz kişiye tek bir mesaj atma hakkı veren uygulama 20 gündür hayatını gözlemlediğiniz o kişiye dilediğiniz soruyu sorma imkanı sağlıyor.
Peki siz hayatınızı bir başkasının 20 gün izlemesi konusunda ne düşünüyorsunuz?
Yeni kültürlerle tanışmak ve farklı hayatları tanımak için oldukça ilginç bu uygulamanın tanıtım videosu şimdi sizlerle. Bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 372 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com