Yıldırım’ın isteği üzerine…

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, görevinden istifa etti.

Orduspor maçı sonrası yaşanan olaylarda taraftarlara saldıran kişilerin korumaları olduğu iddia edilen Kıran, yaptığı yazılı açıklamada, olayla ilgili hiçbir sorumluluğu olmamasına rağmen futbol komitesi başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinden istifa ettiğini belirtti.

Orduspor maçı sonrasında numaralı tribünde meydana gelen ve bir taraftarın darp edilmesiyle sonuçlanan olayla ilgili derin bir üzüntü içerisinde olduğunu bildiren Kıran, “Olaya karıştığı iddia edilen kişinin dolaylı olarak benim misafir listemden tribüne girdiği doğrudur. Ancak esefle kınadığım ve beni derinden yaralayan bu olayın gerçekleşme şekliyle ilgili herhangi bir dahlimin olduğuna ve hatta daha da ileri gidilerek korumam olduğuna, kendine talimat verdiğime dair beni derinden üzen ve sarsan iddialar kesinlikle asılsızdır” ifadesini kullandı.

Kıran, göreve geldiği günden bu yana, Beşiktaş’ın bir değerler sistemi üzerinden yeniden şanına yakışır bir yapılanmaya kavuşması için içten bir çabayla aralıksız çalışan bir isim olarak, bu olayı benimsemesinin asla mümkün olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“BJK Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran bir yana, hangi aklı selim insan, binlerce insanın bulunduğu bir ortamda, basının gözü önünde, hangi gerekçeyle, böyle bir şeye tevessül eder, kendi taraftarına saldırtır? Bir Futbol Komitesi Başkanı düşünün ki değerlerden, yönetim felsefesinden, kurumsallıktan ve fair play’den bahsedecek ve futbolun ana aktörü, en büyük destekçisi seyircisine bir saldırı planlayacak? Bunu akıl, mantık ve vicdan ile bağdaştırmak mümkün müdür? Bir yönetici, böyle bir şeyi, hangi gerekçeyle yaptırır, bunu aklı selim değerlendiren herkesin takdir ve vicdanına bırakıyorum.”

Kıran, “Buna rağmen, bulunduğum mevki ve bugüne kadar sergilediğim yöneticilik anlayışı gereği, olayla ilgili hiç bir sorumluluğum olmamasına rağmen, ilk günden beri savunduğum, Beşiktaş duruş ve değerlerinin yaşatılması, gelişerek hayat bulması adına, futbol komitesi başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerimden istifa ediyorum” ifadesini kullandı.
Kıran, şunları kaydetti:
Önce taraftarım diye söze başladığım bu çatı altında, Allah nasip etti, yönetici olma onuruna da eriştim. Beşiktaşımızda görev yaptığım yaklaşık 13 aylık sürede, eksikleriyle doğrularıyla ama tüm gönlümle verdiğim hizmette, geldiğim noktaya; tribünlere geri dönerken, benden yana varsa bir hakkım, helal ediyorum. Bu süreçte el birliğiyle, gönül birliğiyle omuz omuza ter döktüğümüz, futbolcularımız, hocalarımız, çalışma arkadaşlarımız, yönetimimiz ve taraftarımızdan helallik diliyorum.” 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 383 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biz Kimiz?

Dünyanın her bölgesinden insanın sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih ettiği sohbet sitesi. Binlerce insanın bir araya geldiği global sohbet odalarında sizlerde yerlerinizi alarak yeni sohbet arkadaşlıkları kurun. Sohbetinizi ilerleterek, yeni aşklara yelken açın. Boş zamanlarınızı, yalnız geçirdiğiniz zamanları daha dinamik şekilde değerlendirin.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com